Dubleks lüks bir villada oturmayı kim hayal etmez ki? Çoğunluğumuz isteriz tabii. Hayalden ibaret olmadığını yaşadığım deneyimden dolayı gördüm. 1,5 katlı süper lüks villam var artık. Alt katta salon, mutfak, banyo, yatak odası, çatı katında da iki odası var. Betonarme yüksek binalarda deprem tehlikesi ile karşı karşıya kalmaktan da kurtulduk. Taşıyıcı sistem olarak hazırlanan prefabrik evimiz doğanın sürprizlerine karşı korunaklı. Bodrum deprem bölgelerinde biri ama yaptırdığım villada gece deprem olsa  bile rahatça uyumaya devam edebiliyorum. Prefabrik Villalar

Hem yazlık, hem kışlık olarak da kullanılabiliyor.  Daha önceden tasarımı yapılan projelendirme ile çelik malzemelerden oluşan evimiz fabrikada yapıldı.Duvarları betopan diye bilinen çimentolu yonga levhalar kullanılarak üretildi, böylelikle yüksek ses ve ısı yalıtımına sahip oldu. Düz duvar yüzeyine sahip olduğu için çok şık bir villa görünümü kazandı. Dışarıdan bakıldığında betonarme yapıları andıran prefabrik villamız sağlık koşullarına da çok uygun. Dışarıdan gelecek su ve böceklenmeye karşı korumalı. 1,5 katlı olan villamızın ilk önce arazi yapısı prefabrik için uygun mudur diye incelemesi yapıldı. Ben de o arada izin ve ruhsat işlemleri ile ilgilendim.

Elektrik, su ve interneti bağlattırdım. 20 gün sonra tırla getirilen evin parçaları uzman ekip tarafından monte edildi. A1 sınıfı yanmaz levha paneller istediğimiz desenlerde ve renklerde uygulanmıştı. Montaj işleminden sonra ortada ne bir çöp yığını, ne de inşaat kalıntısı vardı. Çevre dostu prefabrik villamız inşaat sürecinde çevreye gürültü kirliliği de yaratmadı. Hızlıca bir kurulum sürecinden sonra elektrik, su bağlantıları da yapıldı. Bahçe düzenlemesi yapılırken havuzumuzu da ihmal etmedik. Toplam maliyeti mi? Bütçemizi zorlamayacak kadar düşük. Üstelik enerji tüketim maliyetlerini doğrudan düşüren prefabrik fonksiyonel villamız yaz ve kış tatillerimiz için uygun bir çözüm oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir